Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

T.J. Sokol Krásná Hora nad Vltavou

Rodiče a děti a předškoláci

Vedoucí oddílu: Olga Hadáčková (o.hadackova@seznam.cz)

Cvičební hodina: čtvrtek, 16.30 - 17.30 - školní tělocvična (vchod ze školního hřiště)

 

2015/2016

V tomto cvičebním roce jsme posunuli čas o půl hodiny, protože s námi začali cvičit i nejmenší cvičenci, kteří měli problém vydržet do 18 hodin. Koupili jsme papírové cihličky, se kterými to děti moc baví. Máme za sebou Mikulášskou a v příštím roce už opět možná nacvičíme něco na župní akademii.

2014/2015

Opět jsme cvičili samostatně. Nejvíce jsme se věnovali psychomotorickým aktivitám, ke kterým jsme pořídili i nové cvičební pomůcky. Proběhla tradiční Mikulášská hodina, ale cvičební rok jsme ukončili dříve, protože se oddílová vedoucí potřebovala připravovat na své státní zkoušky.

 

2013/2014

Pro tento cvičební rok jsme spojili hodinu předškolních dětí s mladším žactvem. Předvedli jsme se na akademii ve Voticích, opět nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky a budeme nacvičovat další vystoupení.

 

2012/2013

Vrátili jsme se k běžné náplni cvičebních jednotek. Předškoláci vystoupili spolu s mladším žactvem na dni matek i v pouťovém programu v Počepicích.

 

2011/2012

Tento cvičební rok patřil nácviku sletové skladby pro rodiče a děti a mladší žactvo Ať žijí duchové.

 

2010/2011

Cvičební rok zahájilo opět Loučení s létem. Tentokrát se konalo v Krásné Hoře v pátek 3. září od 16 hodin. Pro dospělé byla večer country zábava. Odpoledná program byl opět plný zábavných úkolů, které tentokrát plnily dvojice. Trochu vázla organizace (to musíme přiznat), ale to bylo způsobeno pátečním popracovních shonem. Příště snad bude Loučení v sobotu a bude to lepší (máme i hodně poznámek, co udělat ještě lépe). Na zábavu se bohužel sešlo dost málo lidí - jejich škoda, protože to bylo SUPER!!!

Pro tuto sezónu jsme vybrali na cvičení písničku Chňapík, maličký krokodýl. Je sice krátká, ale děti si to užívají a zvládají to i nováčci velmi dobře. Naše Akademie se sice tentokrát nekonala, ale ve Voticích ve čtvrtek 21. října od 17 hodin jsme se líbili. Jinak nás je možné shlédnout pouze na internetu, kde si můžete naše fotečky najít na našem sokolském facebooku. Byli jsme opět na Dni matek a v Počepicích na pouti.

2009/2010

Máme hodně nových malých cvičenců, je veselo, hrajeme si, tancujeme, cvičíme, bavíme se!

Letošní cvičení je s barevným padákem na směs písniček Dády Patrasové. Vystoupení na Akademii se moc povedlo, líbilo se ve Voticích i v Krásné Hoře. V květnu jsme s ním vystoupili i na oslavě dne matek v sále Krásné Hory, v červnu v pouťovém programu v Počepicích.

Začátek roku jsme oslavili akcí Loučení s létem v Mokřici. Jde o odpoledne plné různých úkolů pro děti (samozřejmě za splnění každého úkolu je odměna) a tancování. V prosinci byla Mikulášská nadílka, v dubnu Lampionový průvod, v květnu jsme opět uspořádali závody všestrannosti nejmenších sokolíků, 4 děti se zůčastnili i župního přeboru předškolních dětí.

I o prázdninách naše aktivita nepolevila. Čtvrteční odpoledne jsme trávili různými aktivitami na našich zahradách - koupání, různé hry, návštěva koní, návštěva nového dětského hřiště... Letošní maminkovská dovolená proběhla na Sázavě a byla po loňském úspěchu o 1 den delší a i jsme se rozrostli. Řeka byla sice po povodních špinavá a studená, ale užili jsme si krásné výletní počasí. Vlakem jsme navštívili Český Šternberk, ten jsme si prohlédli a podívali jsme se i na výstavu historických kočárků a hraček. Další den jsme navštívili Sázavský starý klášter. Večer byla bojovka - děti ušláply pěkný kus cesty, plnily mnoho úkolů a na konci hledaly 2 poklady (malé děti jeden, školáci druhý). Na koupání došlo až po návratu 4. den odpoledne na zahradě u bazénu.

2008/2009

Zúčastnili jsme se akademie u nás i ve Voticích, byla Mikulášská nadílka. 9.5.2009 proběhlo ještě jedno taneční vystoupení - na Dni matek ve Společenském sále v Krásné Hoře nad Vltavou. Konaly se závody všestrannosti, na župní přebor bohužel letos nikdo nejel. O prázdninách jsme vyrazily s maminkami na společnou krátkou dovolenou na Šumavu. Z důvodu malé účasti na hodinách bylo prozatím cvičení přerušeno, návštěvu herního centra Šneček v Příbrami pravděpodobně uskutečníme v září jako zahájení nového cvičebního roku. Potom už se pustíme do nácviku nové skladby na vystoupení na akademiích.

  

 

 

2007/2008

Letos byl zrušen Den matek, takže tanečky, které máme nacvičené, předvedeme na Akademii konané u příležitosti 90. výročí republiky 17.10.2008. Některé z dětí rovněž vystoupí s ukázkou závodních sestav v gymnastice. Místo dne matek jsme si udělaly s dětmi příjemné odpoledne ve zdejší cukrárně, Sokolík letos nahradilo opékání špekáčků během závodů všestrannosti, které proběhly v neděli 25.5.2008 od 13.00 hod. v tělocvičně ZŠ a na hřišti. Závodilo se v gymnastice (přeskok přes švédskou bednu, sestava na lavičce a na gymnastickém koberci), v míčovém 3-boji (hod na branku, kop na branku, hod do basketbalového koše 1.5m) a v atletice (běh na 40m, skok z místa, hod tenisovým míčkem).

  

7.6. se 4 cvičenci zúčastnili župního přeboru ve Voticích. Ani o prázdninách nezahálíme, cvičíme a hrajeme si dál. Opakujeme taneční program a chystáme se na další cvičební sezonu.

Zde je několik ukázek z naší hodiny, i když právě málo obsazené:

   

23.10.2007 jsme se s našimi nejmladšími cvičenci účastnili Župní akademie ve Voticích. Vystupovali jsme s programem Šmoulí trénink, který jsme předvedli na minulém Dni matek. Dětem i rodičům moc děkuji za účast. Všichni byli velmi šikovní a ochotní, líbilo se nám a my jsme se také líbili. Zde přikládám několik fotografií:

    

2006/2007

Ve školním roce 2006/2007 jsme se rozšířili i o předškoláky. Snažíme se vštípit dětem základní tělesné dovednosti a seznámit je s činností v kolektivu. Uspořádali jsme pro ně Mikulášskou nadílku, připravili jsme si krátké vystoupení na Den matek a uspořádali jsme naše první závody všestrannosti.

    

S těmi nejlepšími jsme se zúčastnili i župního přeboru předškolních dětí 16.6.2007 ve Voticích. Závodili Markétka a Terezka Spilkovi, Terezka Pecková, Bohoušek Čanda a nakonec i Dáda Hadáček. Ten sice skončil poslední, protože byl zdaleka nejmladší, ale ostatní velmi uspěli. Markétka celý přebor vyhrála, Terezka Spilková byla 4., Terezka Pecková 6. a Bohoušek 9.

 

Odměnou za celoroční práci bylo dětem odpoledne v dětském klubu Sokolík v Příbrami. Tam bylo pro děti připraveno maňáskové divadlo, herna i tzv. opičí (překážková) dráha. Dětem se odpoledne líbilo a už se těší, že si jej za rok opět zopakujeme. Některé z dětí namalovaly, co se jim v Sokolíku líbilo nejvíce. Šlo především o divadlo a skluzavku do bazénku. Zde je obrázek Kamilky Krůtové, která namalovala právě bazének s malými barevnými míčky.

  

2005/2006

Činnost oddílu Rodiče a děti byla zahájena v říjnu 2005 za účelem nácviku skladby Korálky pro Všesokolský slet 2006. Nacvičovalo ji u nás 12 párů (rodič+dítě) a účastnili jsme se několika akcí. Na jaře nám přišly objednané cvičební úbory. My i děti jsme je ihned vyzkoušely.

 

Byly jsme také požádány, abychom naší skladbu předvedly na oslavě dne matek, kterou pořádá Krásnohorská obec s několika dalšími v sousedství ve společenském sále ZD Krásná Hora. Bylo nás 8 a tak jsem byla nucena maličko poupravit choreografii. Nakonec to dobře dopadlo, cvičení se podařilo a moc se to všem líbilo. Jako odměnu jsme dostaly večeři a naše děti zmrzlinové poháry.

Čas hromadných vystoupení se přiblížil a my jsme se domluvily s cvičenci aerobiku a R+D z Domašína, kteří doplňovali naše celky, na společné secvičné. Přijeli autobusem na naše hřiště, které jsme předtím musely naznačkovat. Tělocvična je sice veliká, ale 9x9 značek s roztečí 1,9 m se tam přece jen nevejde. Také jsme si chtěli vyzkoušet cvičení pod širou oblohou. I malé publikum se našlo, přestože počasí nám nepřálo.

 

27.5.2006 se konal oblastní slet v Táboře, kam jsme byli pozváni se všemi 3 skladbami. Zajistila jsem autobus, který ráno nabral cvičence i s náčiním a vyrazili. Byla zima, nácviky se nedařily, mnoho našich cvičenců nakonec stálo jinde, než bylo původně domluveno. Byly zajištěny obědy, se kterými ale byly také problémy. Všeobecně se prý ale vystoupení libila, takže jsme to mohli brát tak, že už bude jenom lépe.

 

18.6.2006 se konal náš vlastní slet župy Blanické ve Voticích. Opět byl zajištěn autobus pro cvičence i s náčiním. Pro všechny byly zajištěné obědy a šatny (pro malé děti dokonce ve školce, aby volný čas mohly strávit hraním či odpočíváním). Nakonec se šatny využívaly spíše jako úkryt před sluníčkem, kterého v tu neděli bylo opravdu požehnaně. Na hřišti se dalo přežít jen díky zásobám pitné vody a rozprašovačům s hasičskými auty, které neustále vlhčily trávu i škvárový ovál. Samozřejmě ani děti neodolaly a nechávaly se osprchovat studenou vodou. Organizovat takovýto velký podnik (jen cvičenců bylo přes 2500) bylo velmi náročné a od počátku to bylo znát na zpoždění jednotlivých nácviků. Hodina, která měla být mezi generálkou a vlastním programem, prakticky zanikla. Nácviky končily 10 min. před zahájením slavnostního nástupu. Náš prastarý prapor byl zapomenut v šatně a na poslední chvíli pro něj utíkal cvičenec chlapáků. Při nástupu se téměř zaplnila plocha celého fotbalového stadionu. I při velké tepelné zátěži se všechna vystoupení podařila bez větších zdravotních obtíží. Tribuny byly zaplněné nadšenými diváky. A my cvičenci jsme si domů odváželi dobrý pocit a povzbuzení před Pražskými vystoupeními.

      

V Praze jsme naštěstí nemuseli setrvávat celý týden, takže jeden den jely jenom maminky, následující den jsem tam však museli strávit všichni. Byla projížděčka a generálka, na nichž se musely účastnit i děti, aby si vyzkoušely cvičení na tak velkém prostoru v obrovském množství cvičenců. Všechny to zvládly dobře, zázemí tvořili i tatínkové (dva z nich se museli v podstatě sami - kromě kojení - postarat o svá malá děťátka). V den samotného vystoupení byl Strahov plný lidí, ale ani toho se děti nezalekly. Byly hodné, šikovné a neodradilo je ani velké horko a dlouhé čekání.

TOPlist