Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

T.J. Sokol Krásná Hora nad Vltavou

Ostatní - aktuality

Nazdar sestry, bratři, vážení spoluobčané.

Blíží se nám sletová sezóna. Většina skladeb na Všesokolský slet 2018 je již známá, koncem roku 2016 bude jejich slavnostní předvedení a pak bude možné je vidět i ze záznamu, podle kterého si vybereme, co budeme nacvičovat.

Těšíme se na všechny nadšence, kteří budou mít zájem cvičit s námi!

V případě vašeho zájmu o vstup do našich řad, byť jen na tuto akci, nás prosím kontaktujte.

V sobotu 4. října 2014 jsme v rámci akce MOVE WEEK - Týden v pohybu - uspořádali první ročních braného závodu tříčlenných družstev. Závodilo se v kategoriích Předškolní děti, Mladší žactvo, Starší žactvo, Dospělí. Závodníci, jejich doprovody i organizároři byli spokojení, vše proběhlo podle očekávání, i počasí přálo. Všichni si odnesli odměny a dobrou náladu. Zde je pár fotografií, další najdete na našem facebooku.

Slavnostní otevření víceúčelového hřiště!

Tělocvičná jednota Sokol Krásná Hora nad Vltavou uspořádala v sobotu 21. července 2012 na všech svých sportovištích oslavu 150. výročí založení Sokola spojenou se slavnostním otevřením nového hřiště. Konal se turnaj v tenisu žen i mužů a ve volejbalu, proběhla exhibice nohejbalu i ukázka aikido. Po celý den byla v sokolovně připravena výstava mapující minulost i současnost naší sokolské jednoty. Večer byla country zábava. Program se velmi vydařil!

Country zábava

Dne 3. září 2010 jsme uspořádali 1. country zábavu. Předcházelo jí Loučení s létem pro děti. Hrála kapela Congrass z Písku a před počasím nás schoval velký stan. Bylo dost občerstvení, dobrá zábava a bohužel málo lidí. Snad přijdou příště i ti, kdo nevěřili, že bychom byli schopni udělat dobrou akci. A zároveň vzkaz pro ty, kteří se báli zimy: Nebyla! Ve stanu bylo velmi příjemně, oděvy jsme naopak odkládali... Tady je několik fotografií:

 

ADIDAS

Upozorňujeme všechny naše členy, že po předložení platného členského průkazu (zpravidla jej má váš cvičitel) máte nárok ve značkových prodejnách Adidas (např. v Příbrami v obchodním domě Skalka) na slevu 20% z ceny zakoupeného zboží.

Sokolská akademie k 91. výročí založení naší republiky

V sobotu 24. října 2009 se uskutečnil 2. ročník Sokolské Akademie. Od 18. hod. proběhlo v místním Společenském sále slavnostní zahájení a poté byl program vystoupení (nejmladší sokolíci, latinskoamerické vystoupení, aerobik a hosté z Votic).

Župní akademie

Ve čtvrtek 22. října 2009 jsme se zúčastnili také župní akademie ve Voticích. Od 17.30 hod. proběhl v tamější sokolovně program nejrůznějších vystoupení. Krásná Hora přispěla opět skladbou rodičů a dětí, latinskoamerickým předtančením a aerobikem.

1. akademie v Krásné Hoře

Dne 17.10.2008 se konal 1. ročník Sokolské Akademie. Od 17. hod. proběhlo pokládání věnců u památníku padlých, po přesunu do Společenského sálu a slavnostním zahájení byl program vystoupení (nejmladší sokolíci, latinskoamerické vystoupení, aerobik). Po oficiální části programu jsme tančili, zpívali a dobře se pobavili.

          

Sokolská plavba po Vltavě  

Dne 13.9.2008 jsem se zúčastnila se 2 děvčaty akce za odměnu šikovným žáčkům a žákyním. Společně se 2 stejně starými děvčaty z Vlašimi reprezentovala naší Blanickou župu. Akce Sokolský parník se konala v Praze v Tyršově domě. Projely jsme se Prahou v historické tramvaji, pak byly soutěže, dobrý oběd, plavba na parníku s večeří, koupání v krytém bazénu, noční vyhlídka ze střechy Tyršova domu, noc v hostelu. I tu naší pouť jsme stihly. Vše bylo perfektně zorganizováno, náčelník Miroslav Vrána byl dokonalým průvodcem. Jednoduše řečeno jsme si to opravdu užily!

    

Sokolovna

Na Krásnohorské sokolovně se pracuje s velkým úsilím, bohužel dotací je málo a bez nich to nejde. Ale co šlo, to se udělalo. Po opravách střechy a sociálního zázemí přišla na řadu v roce 2007 fasáda s komínem, takže teď máme sokolovnu zářící do dálky. V současné době se připravuje tréninková stěna na západním štítu budovy. Také bude nutné uklidit, vymalovat a dodělat vnitřek, pak jej samozřejmě udržovat v dobrém stavu.

 

Lampionový průvod

30.4.2008 jsme zahájili tradici pořádání lampionových průvodů v naší obci - start na náměstí, cíl u hranice s čarodějnicí.

    

Předání medaile

Dne 27.10.2006 jsem byla pozvána do Tyršova domu (sídlo České obce sokolské). Byla mi z rukou starosty ČOS Bernarda udělena medaile za práci při přípravách všesokolského sletu. Zároveň všichni ocenění dostali vzpomínkovou knihu na XIV. Všesokolský slet v Praze. Medaile vlastně patří všem, kteří v naší jednotě nacvičovali. Byla jsem totiž navržena za velký nárůst činnosti v naší jednotě a vytrvalost v práci i v těhotenství a s malou Elenkou.

     

TOPlist