Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

T.J. Sokol Krásná Hora nad Vltavou

Aikido

Oddíl AIKIDO momentálně není aktivní.

 

 

Partnerem tohoto oddílu a naší T.J. Sokol je firma 

 

Všichni členové naší Jednoty mohou využít 10% slevu při nákupu v obchodech firmy Hayashi  (po předložení průkazky T.J.Sokol)

 

Kontakty:

cvičitel: Ondřej Batovec

Email:        Aikido-KrasnaHora@seznam.cz

Tel:             773 209 681

Cvičební hodiny jsou nepravidelné a probíhají v sokolovně.

Aikido je japonské umění, které založil v roce 1942 Mirohei Ueshiba - dne nazývaný Ósensei (Velký učitel). S prvními kontakty s Aikido jsme se setkali již v sedmdesátých letech a teprve v roce 1986 proběhla první veřejná ukázka v Praze. Až v roce 1990 byla založena první celostátní organizace Aikido v naší zemi. Aikido se překládá jako harmonie (AI), energie (KI) a cesta (DO). Typický je kruhový pohyb neboli pohyb mečem, ve kterém je přes 3000 technik, souvisejícíh se základními technikami. Používají se zde různé páky, vychylování z rovnováhy a hody útočníka. Tento druh bojového umění patří nejenom mezi nejmladší, ale zároveň i mezi nejjemnější. Nejjemnější proto, že útočník (Uke) si dělá bolest sám tím, že obránce (Tori) napadá. V Aikido není možné útočit, ale pouze se bránit, jelikož jaho zakladatel si nepřál jakékoli soupeření či povyšování sebe sama. Jediná výjimka, kdy se může použít útok, je při odvádění soupeřovy pozornosti.

V současné době je nejvyšším orgánem Česká asociace Aikido (ČAA), která je členem mezinárodní organizace Aikido (IAF).

Je třeba mít přezůvky, nejlépe pantofle. O další vybavenosti informuje cvičence přímo cvičitel na hodině. Vhodné je oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi.

Zde je pár fotografií:

               

 

 

TOPlist